ناباوران

اسلام آمیزه‌ای است از جنایت، تجاوز و خرافه؛ آنچه که سوداگران دینی آن را معجزه ای الهی می‌ خوانند، خرافاتی بیش نیست. در این دین زن وسیله ای است جنسی در اختیار مرد، مجوز تصاحب زنان کفار نیز در همین راستاست. تاریخ جانیان زیادی را به خود دیده، اما محمد تنها جنایتکاری است که پیروانش طبق سنت او همچنان جنایت و قتل می کنند. در این دین تنها مسلمانان انسان شمرده می‌شوند و دیگران جانور؛ پس با مشعل روشنگری، سایه سنگین، سیاه و تاریک مذهب را که همان اندیشه‌ی ضحاکین مار به دوش است را از میهنمان بر خواهیم چید.

جستجو کردن موضوعات خاص (لطفا کلمات مربوطه را وارد نمائید)

100 مورد از تناقضات و اشتباهات ساختاری قرآن

 بزرگترین تناقض ادیان در این است که اگر خدایشان پدید آورده تمام جهان است، پس آیا منطقی است که خدا به زمینی بسیار کوچک، تا این اندازه ا...

۱۳۹۳ بهمن ۲۵, شنبه

خرافات و تناقضات قرآن درباره کوه


 طبق قرآن الله پس از اینکه ابتدا زمین و سپس آسمان را آفرید، بر زمین کوهها را کوبانید:
   وَالْجِبَالَ أَرْسَاهَا (نازعات/32) و کوهها را کوبانیدیم.
معجم الغنی: ارس:  دخل و ثبت
 معجم الرائد:  ارس الشيء؛  دخل و ثبت.(وارد شد و ثابت گردید.)
  بر همین معناست که قرآن از کوهها با عنوان رواسی یاد می‌کند، رواسی به معنای "وارد چیزی شدن و ثابت ماندن است" که معادل کوبیده شدن می‌باشد و به لنگرگاه نیز گفته می‌شود، از آنجائی که رواسی در قران به کوه گفته شده، در اینجا نیز به همین معنا ترجمه میشود: 
  وَجَعَلَ فِيهَا رَوَاسِيَ مِن فَوْقِهَا وَبَارَكَ فِيهَا وَقَدَّرَ فِيهَا أَقْوَاتَهَا فِي أَرْبَعَةِ أَيَّامٍ سَوَاء لِّلسَّائِلِينَ (فصلت/10) و در آن از بالای آن (زمین) کوههایی قرار داد و بركاتی در آن آفريد و مواد غذائی گوناگون آن را مقدر کرد، اينها همه در چهار روز بود، درست به اندازه نياز تقاضا كنندگان! 
و برای تأکید بر عدم حرکت، آن را بر زمین مانند میخ نیز تشبیه کرده است:
 وَالْجِبَالَ أَوْتَادًا (نبا/7) و کوهها را میخ هائی (نگذاشتیم)؟
    و در مغالطه‌ی مصادره به مطلوب آشکار، به مردم در آن زمان گفت " نگاه کنید که من چگونه کوه را بر زمین نصب کردم":
  وَإِلَى الْجِبَالِ كَيْفَ نُصِبَتْ (غاشیه/19) و به کوهها (نگاه کن) که چگونه میخکوب شده اند؟
پس کوه‌ها بر زمین محکم چسبیده‌اند.
  قرآن گفته است که هدف از پیدایش کوه، جلوگیری از زمین لرزه می‌باشد:
    وَأَلْقَى فِي الأَرْضِ رَوَاسِيَ أَن تَمِيدَ بِكُمْ وَأَنْهَارًا وَسُبُلاً لَّعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ  (نحل/15) و در زمين كوه‏هايى محکم گذاشت تا مبادا شما را بلرزاند و رودها و راهها  تا شما راه خود را پيدا كنيد. 
وَجَعَلْنَا فِي الْأَرْضِ رَوَاسِيَ أَن تَمِيدَ بِهِمْ وَجَعَلْنَا فِيهَا فِجَاجًا سُبُلًا لَعَلَّهُمْ يَهْتَدُونَ (انبیاء/31) و بر زمين کوهها بيافريديم تا مبادا آنها را بلرزاند و در آن راههای فراخ ساختيم ، شاید که راه خويش بيابند.
  خَلَقَ السَّمَاوَاتِ بِغَيْرِ عَمَدٍ تَرَوْنَهَا وَأَلْقَى فِي الْأَرْضِ رَوَاسِيَ أَن تَمِيدَ بِكُمْ وَبَثَّ فِيهَا مِن كُلِّ دَابَّةٍ وَأَنزَلْنَا مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَأَنبَتْنَا فِيهَا مِن كُلِّ زَوْجٍ كَرِيمٍ (لقمان/10)  آسمان‌ها را بدون ستون‌هائی كه آن را ببينيد (بدون ستون مرئی) خلق كرد و در زمين كوه‌هاى محکمی را گذاشت تا مبادا شما را بلرزاند و در آن از هر گونه جنبنده‏اى پراكنده گردانيد و از آسمان آبى فرو فرستاديم و از هر نوع (گیاه) نيكو در آن رويانيديم. و سایر آیات (1). شرح تناقضات قران در پیدایش آسمان
   در صورتی که می‌دانیم دقیقا بر عکس است، کوهها نتیجه‌ی لغزش صفحات زمین بر هم هستند و بر خلاف سخن قرآن، وجودی مستقل از زمین نیستند که از جائی دیگر بر آن کوبانیده شده باشند، بلکه به بالا آمدن بخشی از پوسته زمین در نقاط که استحکام این پوسته کمتر باشد، گفته می‌شود؛ بنابراین احتمال زمین لرزه در آن نقاط بیشتر است، جائی که کوه بلندی وجود ندارد زمین لرزه‌ی محسوسی هم نیست. 
    این موضوع یکی از تناقضات وجود ذات الله و گیجی محمد در بیان اوصاف اوست، او مشکلی به نام زمین لرزه را درست می‌‍نماید و سپس با گذاشتن کوه در جاهای گوناگون زمین، اقدام به خنثی کردنش می‌کند!
 او برای کوه روح در نظر می‌گرفت، یادمان باشد که محمد پیش از اینکه ورقه بن نوفل به وی القا کند که تو پیامبری از سوی الله هستی، در کوه به اندیشیدن و پرستش مشغول بود:
   وَاللّهُ جَعَلَ لَكُم مِّمَّا خَلَقَ ظِلاَلاً وَجَعَلَ لَكُم مِّنَ الْجِبَالِ أَكْنَانًا وَجَعَلَ لَكُمْ سَرَابِيلَ تَقِيكُمُ الْحَرَّ وَسَرَابِيلَ تَقِيكُم بَأْسَكُمْ كَذَلِكَ يُتِمُّ نِعْمَتَهُ عَلَيْكُمْ لَعَلَّكُمْ تُسْلِمُونَ (نحل/81)  و الله از آنچه آفريده، به سود شما سایه گذاشت و از كوه‏ها براى شما پناهگاه‏هايى گذاشته و براى شما جامه هایی در نظر گرفته كه شما را از گرما حفظ می‌کند و جامه هایی  يى كه شما را در جنگتان حمايت می‌کند (زره)؛ اين گونه است که او  نعمتش را بر شما کامل می‌کند، شاید شما تسلیم شوید.
   اگر به آیه دقت شود، الله تنها گرمای شدید را می‌شناسد؛ به همین خاطر است که او تنها کارکرد لباس را محافظت از گرما می‌داند، همین کارکرد نیز تاکنون در میان اعراب با انداختن دستمال بر سر، پابرجا مانده است.
 لَوْ أَنزَلْنَا هَذَا الْقُرْآنَ عَلَى جَبَلٍ لَّرَأَيْتَهُ خَاشِعًا مُّتَصَدِّعًا مِّنْ خَشْيَةِ اللَّهِ وَتِلْكَ الْأَمْثَالُ نَضْرِبُهَا لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ (حشر/21)  اگر اين قرآن را بر كوهی فرو می‌فرستاديم، بدون شک آن را از ترس الله  شکافته شده می‌دیدی و اين مثل‌ها را براى مردم می‌آوریم شايد بیندیشند.
     وَلَمَّا جَاء مُوسَى لِمِيقَاتِنَا وَكَلَّمَهُ رَبُّهُ قَالَ رَبِّ أَرِنِي أَنظُرْ إِلَيْكَ قَالَ لَن تَرَانِي وَلَـكِنِ انظُرْ إِلَى الْجَبَلِ فَإِنِ اسْتَقَرَّ مَكَانَهُ فَسَوْفَ تَرَانِي فَلَمَّا تَجَلَّى رَبُّهُ لِلْجَبَلِ جَعَلَهُ دَكًّا وَخَرَّ موسَى صَعِقًا فَلَمَّا أَفَاقَ قَالَ سُبْحَانَكَ تُبْتُ إِلَيْكَ وَأَنَاْ أَوَّلُ الْمُؤْمِنِينَ (اعراف/143) هنگامی که موسی به قرارگاه ما آمد و پروردگارش با او سخن گفت؛ گفت "ای پروردگار من، خود را نمایان ساز تا به تو نگاه کنم؛ گفت: هرگز مرا نخواهی ديد، به آن کوه نگاه کن، اگر بر جای خود قرار يافت، تو نيز مرا خواهی ديد؛ هنگامی که  پروردگارش (با نشان دادن خود به کوه) کوه را شکوه داد، آن را خرد کرد و موسی بيهوش بيفتاد، هنگامی که به هوش آمد گفت " تو  پاکی"، به تو بازگشتم و من نخستين مؤمنانم. شرح تجسیم و مشخصات انسانی الله

 محمد باور داشت که کوه به همراه درخت و ... الله را سجده می‌کنند:
أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ يَسْجُدُ لَهُ مَن فِي السَّمَاوَاتِ وَمَن فِي الْأَرْضِ وَالشَّمْسُ وَالْقَمَرُ وَالنُّجُومُ وَالْجِبَالُ وَالشَّجَرُ وَالدَّوَابُّ وَكَثِيرٌ مِّنَ النَّاسِ وَكَثِيرٌ حَقَّ عَلَيْهِ الْعَذَابُ وَمَن يُهِنِ اللَّهُ فَمَا لَهُ مِن مُّكْرِمٍ إِنَّ اللَّهَ يَفْعَلُ مَا يَشَاء (حج/18)
 و باز در آیات دیگری بدین گونه برای کوه، روح و روان قائل بود:
مسیحیان می‌گویند که عیسی پسر خداست:
 وَ قالُوا اتَّخَذَ الرَّحْمنُ وَلَدًا (مریم/88)
 الله می‌گوید که نزدیک است از این سخن کوهها در هم ریخته شوند:
تَكَادُ السَّمَاوَاتُ يَتَفَطَّرْنَ مِنْهُ وَتَنشَقُّ الْأَرْضُ وَتَخِرُّ الْجِبَالُ هَدًّا (مریم/90) نزديک است كه آسمانها از اين سخن بشكافند و زمين شكافته شود و كوه‏ها در هم شكسته فرو ريزند.

 و در این ایه می‌گوید که " و به يقين آنان نيرنگ خود را به كار بردند، و نیرنگشان با (نزد) الله است، هر چند از (شدت) نیرنگشان كوه‏ها از جاى كنده می‌شد".
وَقَدْ مَكَرُواْ مَكْرَهُمْ وَعِندَ اللّهِ مَكْرُهُمْ وَإِن كَانَ مَكْرُهُمْ لِتَزُولَ مِنْهُ الْجِبَالُ. (ابراهیم/46)

 اگر قران جلو این قوم کافر کوهها را به حرکت دربیاورد، باز ایمان نمی‌آورند:
   وَلَوْ أَنَّ قُرْآنًا سُيِّرَتْ بِهِ الْجِبَالُ أَوْ قُطِّعَتْ بِهِ الأَرْضُ أَوْ كُلِّمَ بِهِ الْمَوْتَى بَل لِّلّهِ الأَمْرُ جَمِيعًا أَفَلَمْ يَيْأَسِ الَّذِينَ آمَنُواْ أَن لَّوْ يَشَاء اللّهُ لَهَدَى النَّاسَ جَمِيعًا وَلاَ يَزَالُ الَّذِينَ كَفَرُواْ تُصِيبُهُم بِمَا صَنَعُواْ قَارِعَةٌ أَوْ تَحُلُّ قَرِيبًا مِّن دَارِهِمْ حَتَّى يَأْتِيَ وَعْدُ اللّهِ إِنَّ اللّهَ لاَ يُخْلِفُ الْمِيعَادَ(رعد/31)
 و در داستان سلیمان:
فَفَهَّمْنَاهَا سُلَيْمَانَ وَكُلًّا آتَيْنَا حُكْمًا وَعِلْمًا وَسَخَّرْنَا مَعَ دَاوُودَ الْجِبَالَ يُسَبِّحْنَ وَالطَّيْرَ وَكُنَّا فَاعِلِينَ (انبیاء/79)  پس داوری را به سليمان فهمانديم، و به هر يک حكومت و دانش دادیم و با داوود کوهها را مسخر و پرندگان به نيايشگر ساختیم و ما كننده (آن) بوديم.
  إِنَّا سَخَّرْنَا الْجِبَالَ مَعَهُ يُسَبِّحْنَ بِالْعَشِيِّ وَالْإِشْرَاقِ (ص/18) ما كوه‏ها را همراه او (داوود) مسخر ساختيم که شامگاهان و بامدادان الله را نيايش می‌نمودند.
    وَلَقَدْ آتَيْنَا دَاوُودَ مِنَّا فَضْلًا يَا جِبَالُ أَوِّبِي مَعَهُ وَالطَّيْرَ وَأَلَنَّا لَهُ الْحَدِيدَ (سبأ/10) و به راستى داوود از سوی خود بخششی كرديم، اى كوه‏ها، با او  یکنوا شويد و اى پرندگان؛ و آهن را براى او نرم گردانيديم.
و به این حدیث توجه بفرمائید:
   رسول الله فرمودند: اگر کوهی به کوه دیگر تجاوز کرد، الله کوه متجاوز را له می‌کند. (وسائل الشیعه (ال بیت)/ جلد16/ صفحه 41 - بحار الانوار/ جلد 33/ صفحه 446 - تفسیر المیزان (البته عربیش) / جلد 10/ صفحه 41 - معانی الاخبار شیخ صدوق/ صفحه 269 - اعیان الشیعه / محسن الامین/ جلد 1/ صفحه )
لو بغى جبل على جبل لجعل الله الباغي منهما دكا
 و کوهها در روز قیامت:
الله در روز قیامت کوهها را ریز ریز کرده مانند ابر به هوا می‌فرستد:
   وَيَسْأَلُونَكَ عَنِ الْجِبَالِ فَقُلْ يَنسِفُهَا رَبِّي نَسْفًا (طه/105) از تو  از کوهها (در روز قیامت) می پرسند، بگو: پروردگارم همه را ریز ریز  به هوا می‌دهد.
 و کوه مانند پشم زده شده می‌شود:
 وَتَكُونُ الْجِبَالُ كَالْعِهْنِ (معارج/9) و كوه‏ها مانند پشم رنگارنگ زده شده، شوند.
 وَتَكُونُ الْجِبَالُ كَالْعِهْنِ الْمَنفُوشِ (قارعه/5) و کوهها مانند پشم رنگارنگ زده شده، متلاشی شوند.
   وَبُسَّتِ الْجِبَالُ بَسًّا (واقعه/5) و کوهها ریر ریز شوند.
 وَإِذَا الْجِبَالُ نُسِفَتْ (مرسلات/10) روزی که کوهها ریز ریز شوند.
 پس در روز قیامت، کوهها مانند ابر می‌شوند:
   وَتَرَى الْجِبَالَ تَحْسَبُهَا جَامِدَةً وَهِيَ تَمُرُّ مَرَّ السَّحَابِ صُنْعَ اللَّهِ الَّذِي أَتْقَنَ كُلَّ شَيْءٍ إِنَّهُ خَبِيرٌ بِمَا تَفْعَلُونَ (نمل/88) و  کوهها را بينی گمان می‌کنید که جامدند، حال آنکه (روز قیامت) به سرعت ابر می روند کار الله است که هر چيزی را به کمال پديد آورده است هر آينه او به هر چه می کنيد آگاه است.
از آنجائی که قران در طی 23 سال بیان شده، محمد جملات بالا را یادش رفته، در جائی دیگر می‌گوید که کوهها به صورت ماسه روان در می‌آیند:
   يَوْمَ تَرْجُفُ الْأَرْضُ وَالْجِبَالُ وَكَانَتِ الْجِبَالُ كَثِيبًا مَّهِيلًا (مزمل/14) روزى كه زمين و  كوه‏ها بلرزند و كوه‏ها مانند توده ريگ، روان شوند.
 وَتَسِيرُ الْجِبَالُ سَيْرًا (طور/10) و (در روز قیامت) کوهها به تندی روان شوند.
 وَإِذَا الْجِبَالُ سُيِّرَتْ (تکویر/3) و آن گاه که کوهها به حرکت در آورده شوند.
  وَسُيِّرَتِ الْجِبَالُ فَكَانَتْ سَرَابًا (نبا/20) و کوهها را روان کند و مانند سرابی شوند.
 و خلاصه اینکه او کوهها را در روز قیامت به حرکت در می‌آورد:
وَيَوْمَ نُسَيِّرُ الْجِبَالَ وَتَرَى الْأَرْضَ بَارِزَةً وَحَشَرْنَاهُمْ فَلَمْ نُغَادِرْ مِنْهُمْ أَحَدًا (کهف/47) و  روزى را كه كوه‏ها را به حركت در می‎آوریم و زمين را به گونه آشکار می‌بینی و آنان (کفار) را گرد می‌آوریم و هيچ يک را رها نمی‌کنيم.
و زمین بدون کوه کاملا هموار می‌گردد:
  فَيَذَرُهَا قَاعًا صَفْصَفًا (طه/106) و آن  را (زمین)  هموارمی‌کند.
لَا تَرَى فِيهَا عِوَجًا وَلَا أَمْتًا (طه/107) در آن نه کجی ببینی و نه ناهموای.
  وَيَوْمَ نُسَيِّرُ الْجِبَالَ وَتَرَى الْأَرْضَ بَارِزَةً وَحَشَرْنَاهُمْ فَلَمْ نُغَادِرْ مِنْهُمْ أَحَدًا (کهف/47) و  روزى را كه كوه‏ها را به حركت در می‎آوریم و زمين را به گونه آشکار می‌بینی و آنان (کفار) را گرد می‌آوریم و هيچ يک را رها نمی‌کنيم.
قرآن زمین و کوه را دو پدیده‌ای کاملا جدا از هم می‌پندارد: 
 وَحُمِلَتِ الْأَرْضُ وَالْجِبَالُ فَدُكَّتَا دَكَّةً وَاحِدَةً (الحاقه/14) و به یک باره زمين و كوه‏ها از جا برداشته شده، هر دوى آنها ناگهانی در هم كوبيده شوند.
  از دید قرآن، همانگونه که هیچ انسانی نمی‌تواند کل زمین را بپیماید، نمی‌تواند کل کوه را نیز بپیماید و به بلندی آن برسد، این کتاب همین موضوع را به شکل تمثیل در مورد خودبرتر بیان کافر بیان کرده:
  وَلاَ تَمْشِ فِي الأَرْضِ مَرَحًا إِنَّكَ لَن تَخْرِقَ الأَرْضَ وَلَن تَبْلُغَ الْجِبَالَ طُولاً (اسراء/37) با خود پسندی در زمين راه مرو  که زمين را نمی‌توانی بشکافی و به بلندی کوه (قله) نخواهی رسید.
 سایر ایات قرآن در مورد کوه:
اعراف / 74 در مورد کنده کاری قوم عاد:
اذْكُرُواْ إِذْ جَعَلَكُمْ خُلَفَاء مِن بَعْدِ عَادٍ وَبَوَّأَكُمْ فِي الأَرْضِ تَتَّخِذُونَ مِن سُهُولِهَا قُصُورًا وَتَنْحِتُونَ الْجِبَالَ بُيُوتًا فَاذْكُرُواْ آلاء اللّهِ وَلاَ تَعْثَوْا فِي الأَرْضِ مُفْسِدِينَ(اعراف/74)

  وَكَانُواْ يَنْحِتُونَ مِنَ الْجِبَالِ بُيُوتًا آمِنِينَ (حجر/82)
تشبیه موج در طوفان نوح به کوه:
  وَهِيَ تَجْرِي بِهِمْ فِي مَوْجٍ كَالْجِبَالِ وَنَادَى نُوحٌ ابْنَهُ وَكَانَ فِي مَعْزِلٍ يَا بُنَيَّ ارْكَب مَّعَنَا وَلاَ تَكُن مَّعَ الْكَافِرِينَ (هود/42)  
و از وحی به زنبور می‌گوید که "پروردگار تو به زنبور عسل وحی كرد كه ازکوهها و از برخى درختان و از آنچه لانه می‌سازند خانه‌هائی را براى خود درست كن":
 وَأَوْحَى رَبُّكَ إِلَى النَّحْلِ أَنِ اتَّخِذِي مِنَ الْجِبَالِ بُيُوتًا وَمِنَ الشَّجَرِ وَمِمَّا يَعْرِشُونَ (نحل/68) 

=======================================
(1) 
أَمَّن جَعَلَ الْأَرْضَ قَرَارًا وَجَعَلَ خِلَالَهَا أَنْهَارًا وَجَعَلَ لَهَا رَوَاسِيَ وَجَعَلَ بَيْنَ الْبَحْرَيْنِ حَاجِزًا أَإِلَهٌ مَّعَ اللَّهِ بَلْ أَكْثَرُهُمْ لَا يَعْلَمُونَ (نمل/61) يا كسي كه زمين را قرار داد، و در ميان آن نهرهائي روان ساخت، و براي زمين كوههاي ثابت و پا بر جا ايجاد كرد، و ميان دو دريا مانعي قرار داد آيا معبودي با الله است ؟، نه بلكه اكثر آنها نمي‏دانند.

وَالْأَرْضَ مَدَدْنَاهَا وَأَلْقَيْنَا فِيهَا رَوَاسِيَ وَأَنبَتْنَا فِيهَا مِن كُلِّ زَوْجٍ بَهِيجٍ (ق/7) و زمين را گسترديم و در آن کوهها فرو افكنديم و در آن از هر گونه جُفت دل ‏انگيز رويانيديم.  
  وَجَعَلْنَا فِيهَا رَوَاسِيَ شَامِخَاتٍ وَأَسْقَيْنَاكُم مَّاء فُرَاتًا (مرسلات/27) و كوه‏هاى بلند در آن نهاديم و به شما آبى گوارا نوشانيديم.
وَالأَرْضَ مَدَدْنَاهَا وَأَلْقَيْنَا فِيهَا رَوَاسِيَ وَأَنبَتْنَا فِيهَا مِن كُلِّ شَيْءٍ مَّوْزُونٍ (حجر/19) و زمين را گسترانيديم و در آن كوه‏هاى استوار افكنديم و از هر چيز سنجيده‏اى در آن رويانيديم.  
وَهُوَ الَّذِي مَدَّ الأَرْضَ وَجَعَلَ فِيهَا رَوَاسِيَ وَأَنْهَارًا وَمِن كُلِّ الثَّمَرَاتِ جَعَلَ فِيهَا زَوْجَيْنِ اثْنَيْنِ يُغْشِي اللَّيْلَ النَّهَارَ إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ(رعد/3) و اوست كسى كه زمين را گسترانيد و در آن، كوه‏ها و رودها نهاد، و از هر گونه ميوه‏اى در آن، جفت جفت قرار داد. روز را به شب می‌پوشاند. قطعاً در اين [امور] براى مردمى كه تفكر می‌کنند نشانه‌هايى وجود دارد. 
 وَأَلْقَى فِي الأَرْضِ رَوَاسِيَ أَن تَمِيدَ بِكُمْ وَأَنْهَارًا وَسُبُلاً لَّعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ  (نحل/15) و در زمين كوه‏هايى محکم گذاشت تا شما را نلرزاند و رودها و راهها  تا شما راه خود را پيدا كنيد.
  أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ أَنزَلَ مِنَ السَّمَاء مَاء فَأَخْرَجْنَا بِهِ ثَمَرَاتٍ مُّخْتَلِفًا أَلْوَانُهَا وَمِنَ الْجِبَالِ جُدَدٌ بِيضٌ وَحُمْرٌ مُّخْتَلِفٌ أَلْوَانُهَا وَغَرَابِيبُ سُودٌ (فاطر/27) آيا نديده‌اى كه الله از آسمان، آبى فرود آورد و بوسیله  آن ميوه‌هايى كه رنگهاى آنها گوناگون است بيرون آورديم و از برخى كوه‏ها، رگه هایی سفید و سرخ به رنگهاى مختلف و سياه پر رنگ؟ شرح تناقضات قرآن در چگونگی پیدایش آب
 و حتی در این آیه می‌گوید که تگرگ هم از کوهی در آسمان می‌باید. 

در رابطه با سایبان شدن کوه بالا سر یهودیان
وَإِذ نَتَقْنَا الْجَبَلَ فَوْقَهُمْ كَأَنَّهُ ظُلَّةٌ وَظَنُّواْ أَنَّهُ وَاقِعٌ بِهِمْ خُذُواْ مَا آتَيْنَاكُم بِقُوَّةٍ وَاذْكُرُواْ مَا فِيهِ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ  (اعراف/171)
تکه تکه کردن چهار پرنده بالا کوه از سوی ابراهیم. (بقره/260 )
پناه بردن پسر نوح به کوه (هود/43)


  تقدیم به خواهر خوبم m.j...

۴۰ نظر:

امیر محمد گفت...

شما چرا تا این اندازه به اسلام توهین می کنید اگر مردم بی دین شوند بی اخلاق می شوند و دزدی و مانند این همه گیر می شود. تو چه کار به دیم مردم دارید ای شیطان.
خوشحال بودم که گرفتنت ولی مکر شیطانها زیاد است.

ناشناس گفت...

امیرمحمد. تو کشورهای دین دار که دزدی تجاوز و قتل از همه جا بیشتره!
ایران و عراق و افغانستان و پاکستان بی اخلاق تره؟ یا سوئد و بلژیک و سوئیس و ...

ناشناس گفت...

من ادم دین داری نیستم اما فکر نمیکنم انسانی که ابتدا به شغل چوپانی مشغول بوده و بی سواد هم بوده باشه یهو شاعر بشه و شعر بگه یا قرآن رو بگه و بقیه از روی حرفی که میزنه بنویسن
مشکل اینجاست تا جایی که من میدونم قرآن کتابی هست که با کنایه و ایما و اشاره بیشتر چیزایی که میگه رو گفته
در واقع اینجوری که نوشتی و فکر کردی درست نیست
کاش کشوری داشتیم که هر کسی در بیان عقایدش آزاد بود و هر کسی هم مختار بود با دین و بی دین باشه که اینطوری نشه که بلاگر فیلتر باشه و اینترنت تنها جایی باشه که همه توش بتونن نظر بدن
کلا اگر به اخلاق هم منظورت باشه امریکا و انگلیس و فرانسه و اسپانیا هم همچین با ادبیات و اخلاق مدار نیستن که ایران باشه
افغانستان عراق و کشورهای عربی هم همین
دین میگه فلان کار رو بکن حالا من از تنبلی اجراش نمیکنم یا بی خیالم چه ربطی به خود دین داره؟

ناشناس گفت...

بخدا قسم این ایات قرانی رو که دیدم مسلمان شدم .یک مسلمان اضافه شد!

ناشناس گفت...

خوبه تماشا کنید :
https://www.youtube.com/watch?v=vP96SOBbfqM
https://www.youtube.com/watch?v=q2S_e1d4hb0
https://www.youtube.com/watch?v=HONF5YsqdUs

Unknown گفت...

دوستان ! روی قرآن های نجس شاش کنید و بعد آتیشش بزنید ! تنها راه همینه !

پدرام گفت...

در پاسخ به دوستی که گفتند "فکر نمیکنم انسانی که ابتدا به شغل چوپانی مشغول بوده و بی سواد هم بوده باشه یهو شاعر بشه و شعر بگه یا قرآن رو بگه"
در زمان محمد، شغل همه اعراب چوپانی و کشاورزی و دادوستد بود. کسی استاد دانشگاه یا نویسنده مجله که نبود!
حتماً ماجرای شنفره، شاعر راهزن عرب رو هم شنیده اید.
بیسوادی تا همین یکی دو قرن پیش هم اصلاً کمبودی به حساب نمی آمد و نوشتن شغل کسانی بود که به آنها "میرزا" میگفتند.
تاجایی که من میدانم، حتی از حافظ و سعدی و فردوسی هم کتابی به خط خودشان وجود ندارد، و کتابهای اونها رو هم کسان دیگه ای نوشتند.

خسروی گفت...

در جواب سؤال امیرمحمّد که: چرا به دین توهین می شود؟ یک دلیل دارد: ایرانیان تابعِ مُدِ روزند و فعلاً توهین به اسلام و پیامبر و قرآن مدِ روز شده تا بعد! همین و بس!

ناشناس گفت...

دوست گرامی تمام ادیان سامی بر اساس داستان های یهود هستند و به هم مرتبط این حرفم جواب حرف شمارو می ده

ناشناس گفت...

شما اگه تو آسیا شرقی یا غرب این کره خاکی بدنیا می یومدی و دین دیگر داشتی یا بی خدا بودی بازم از قرآن دفاع می کردی؟

ناشناس گفت...

خامنه ای تخم روسه
روحانی هم دیوسه

در سالهایی که روسها مشهد را اشغال کرده بودند مادر خامنه ای با سربازان روس روابط نا مشروع داشت و بعدها همیشه از اینکه شاه روسها را از ایران بیرون کرد ناراحت و گله مند بود. برادر بزرگ خامنه ای که مثل خرس می ماند شبیه روسهاست. و خامنه ای خود را از نژاد روس میداند و به گفته نزدیکان خامنه ای همیشه به پوتین برادرمی گوید.

ناشناس گفت...

خامنه ای تخم روسه, روحانی هم دیوسه

HajiEvil گفت...

درود بر شرفت و خسته نباشی
واقعا که مطالبت عالی هستند من یه مطلبی دیدم درون سایتتون با عنوان گچو ایران نباشد تن من مبادگعکس گذاشته بودین و تفسیر کردین لینکشو بدین ممنون میشم

ناشناس گفت...

سال ۲۵۷۴ سال ( الله آدمکش) زدایی از ایران بزرگ.

Unknown گفت...

آخه من دلم میخوادبدونم شماوقتی هیچی ازاسلام نمیدونید،چراالکی حرف میزنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فقط میخوایدبگیدماامروزی هستیم وتمدن داریم.واقعاخیلی خنده داره.
یه پیشنهادبراتون دارم اونم اینکه فقط دوروزبریدسرگذشت یکی ازدانشمندان مسلمان ویکی ازشهداروبخونید.اون موقع خودتون ازتمام این حرفاتون پشیمون میشید.امیدوارم قبول کنیدفقط دوروز.

Unknown گفت...

در وبلاگ باشگاه فیزیک در باره نقش کوهها در زمین نوشته شده است که :

کوهها از ریشه به هم پیوسته اند و همچون زرهی کره زمین را در بر گرفته اند ، و این سبب می شود که از لرزشهای شدید زمین که بر اثر فشار گازهای درونی هر لحظه ممکن است رخ دهد تا حد زیادی جلوگیری شود . از این گذشته وضع خاص کوهها مقاومت پوسته زمین را در مقابل جاذبه ماه ( جزر و مد ) زیاد می کند و اثر آن را به حداقل می رساند . از سوی سوم از قدرت طوفانهای شدید و حرکت دائمی بادها بر پوسته زمین می کاهد چرا که اگر کوهها نبودند سطح هموار زمین دائما در معرض تندبادها قرار داشت و آرامشی متصور نبود .

در سایت Livesciences نیز در باره نقش کوهها در زمین نوشته شده است:مطالعات در اقیانوس ها نشان داده است که در مناطقی که کوهها وجود دارند احتمال زلزله کمتر است و یک متخصص ژئوفیزیک که سی سال است در این زمینه فعالیت می کندکه کوهها می توانند مانع از زمین لرزه های بزرگ شوند.همچنین مطالعات نشان داده است که در کوههای آلپ در ایالت اورگان در ارتفاع 5000 متری زمین یک موج زلزله گره خورده است.

مساله نقش کوهها در جلوگیری یا کاهش میزان زمین لرزه یک مساله پذیرفته شده میان زمین شناسان است.دلیل این مساله این است که دلیل شکل گیری زلزله حرکت لایه های زمین در زیر زمین و برخورد آنها با همدیگر است و در مناطقی که کوهها وجود داشته باشند چگالی و فشار بر زمین افزایش یافته در نتیجه کوهها مانع از حرکت این لایه ها و برخورد آنها با همدیگر می شوند.در آیات متعددی از قرآن به این موضوع اشاره شده است مثلا

در سوره نحل آیه 15 نوشته شده است:

وَأَلْقَى فِی الأَرْضِ رَوَاسِیَ أَن تَمِیدَ بِکُمْ وَأَنْهَارًا وَسُبُلًا لَّعَلَّکُمْ تَهْتَدُونَ ﴿۱۵﴾و در زمین کوههایى استوار افکند تا شما را نجنباند و رودها و راهها [قرار داد] تا شما راه خود را پیدا کنید (۱۵)

در سوره انبیا آیه 31 نوشته شده است:

وَجَعَلْنَا فِی الْأَرْضِ رَوَاسِیَ أَن تَمِیدَ بِهِمْ وَجَعَلْنَا فِیهَا فِجَاجًا سُبُلًا لَعَلَّهُمْ یَهْتَدُونَ ﴿۳۱﴾و در زمین کوههایى استوار نهادیم تا مبادا [زمین] آنان [=مردم] را بجنباند و در آن راههایى فراخ پدید آوردیم باشد که راه یابند

در سوره لقمان آیه 10 نوشته شده است:

خَلَقَ السَّمَاوَاتِ بِغَیْرِ عَمَدٍ تَرَوْنَهَا وَأَلْقَى فِی الْأَرْضِ رَوَاسِیَ أَن تَمِیدَ بِکُمْ وَبَثَّ فِیهَا مِن کُلِّ دَابَّةٍ وَأَنزَلْنَا مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَأَنبَتْنَا فِیهَا مِن کُلِّ زَوْجٍ کَرِیمٍ ﴿۱۰﴾

آسمانها را بى‏هیچ ستونى که آن را ببینید خلق کرد و در زمین کوههاى استوار بیفکند تا [مبادا زمین] شما را بجنباند و در آن از هر گونه جنبنده‏اى پراکنده گردانید و از آسمان آبى فرو فرستادیم و از هر نوع [گیاه] نیکو در آن رویانیدیم

در سوره نبا آیه 7 نیز اشاره شده است که کوهها میخ های زمین هستند که این آیه نیز بسیار درست است زیرا مانع از تکان خوردن زمین می شوند اگر کوهها وجود نداشتند لایه های زمین به آسانی حرکت می کردند و زمین بسیار ناپایدار بود.

وَالْجِبَالَ أَوْتَادًا ﴿۷﴾ و کوهها را مانند میخها

Unknown گفت...

سلام دوست عزیز
به فرض که حرف شما درست باشه،وکپی پیست داستانهای یهود باشه،تورات به زبان عبرانی است ،یا حتی میگیم به زبان عربی ترجمه شده است در آن زمان،فصاحت و بلاغت قرآن را چه میگویید؟
در ضمن یهود دشمن درجه یک پیامبر بود،اگر حرف شما صحیح بود ،یقینا همین ممطلب را حربه برای کوبیدن پیامبر میکردند،من خودم تقریبا یخیلی از عهد عتیق(تورات را خوانده ام)به کتابی سکسی شبیه تر است تا کتاب آسمانی(البته تحریف شده وگرنه احترام تورات اصلی سر جایش)،این کجا و آن کجا،شما اگه مطالعه اش میکیردی این حرفو نمیزدی
مثلا شما برو داستان پیامبران رو در هر دو‌مقایسه کن

Unknown گفت...

برای یک فرد بی سواد محال است این سطح فصاحت و وبلاغت

Unknown گفت...

دوست عزیز،اسلام هیچ وقت نگفته برو دزدی یا تجاوز و ...خود ما هستیم که بد میکنیم
خیلی از کشور های بی دین ویا غربی هم هستند که در صف اول کشت و کشتار و تجاوز و دزدی اند
نه اروپا همه اش گل و بستان است ونه ایران همه اش جنایت
ربطی هم به دین داری و عدم دین نداره

پدرام گفت...

آقای امین
اگر همین وبسایتهای علمی (و نه تبلیغاتی اسلامی) را دقیقتر مطالعه کنید، مشخص شده که خود کوهها بر اثر حرکت لایه های زمین و زلزله بوجود آمدند. همچنین اکثر کشورهای زلزله خیز دنیا در مناطق کوهستانی هستند. چرا کوهها جلوی زلزله های هرروزه ژاپن رو نمیگیرند؟
مطلب دیگر اینکه آیا زلزله را کسی به جز خدا خلق کرده که بعد خدا مجبور به قرار دادن کوه برای جلوگیری از آن شده؟ قرآن نوشته "در زمین کوههایى استوار افکند تا شما را نجنباند." پس خدا جاهایی که کوه قرار نداده میخواسته ما را بجنباند؟ مردم ساکن دشتها چه گناهی داشتند که خدا میخواسته با زلزله بجنباندشان؟
سوم اینکه در همین آیه، حتی وجود راههای طبیعی در میان کوهها رو به لطف خدا مربوط کرده! آیا شما در این مطلب هم معجزه ای علمی میبنید؟ یا اینکه محمد هر چیزی رو که با علم محدودش مفید دونسته، به نفع خدایش مصادره کرده؟

ناشناس گفت...

جناب عسکری، این دو شکل را ببینید:

زلزله‌ها زمین
http://oceanworld.tamu.edu/resources/oceanography-book/Images/worldseismicity.gif

ناهمواری های زمین
http://www.mapsofworld.com/physical-map/maps/physical-map-world.jpg

یا هر دو شکل دیگری که میتوانید پیدا کنید.

این مناطق را مقایسه کنید اگر طالب حقید: غرب آمریکای شمالی ، غرب آمریکای جنوبی در مقایسه با شرق آنها. ایران و ترکیه را مقایسه کنید با عربستان. ایران، افغانستان و شمال هند را مقایسه کنید با مثلا منطقه آرال در روسیه یا کلا شمال روسیه . شرق آفریقا در مقایسه با شمال شرقی آن. ایسلند را با گرین لند مقایسه کنید و غیره. البته استثنا هم داریم که کوه‌ها نسبتا بلند است ولی زلزله کم. در هر صورت هیچ همبستگی مستقیمی بین کوه و کمتر لرزیدن وجود ندارد، اتفاقا بیشتر همبستگی معکوس است یعنی کوه بیشتر و بلندتر، لرزش بیشتر.

حرفهای که گذاشته اید تا حد زیادی نادرست است.

محمود گفت...

امکان نداره هیچ ادم اهل منطقی این کتابو بخونه و بعد باز هم دیندار باقی بمونه .
https://sites.google.com/site/testxxbb44/test/test.pdf?attredirects=0&d=1

پدرام گفت...

امروز ششم اردیبهشت در خبرها خواندیم که زلزله پرقدرت 7.9 ریشتری، کاتماندو پایتخت نپال را لرزاند و کشته های زیادی به جا گذاشت.
کاتماندو در دل رشته کوه هیمالیا و درست در پای کوه اورست، بلندترین قله جهان قراردارد. ظاهراً بزرگترین میخ دنیا، برخلاف ادعای محمد، نتوانسته جلوی زمین لرزه را بگیرد!

ناشناس گفت...

این پیام برای خودتان است: در ایران در جاهایی حتا از آن اقشار دانش‌آموخته، تابلوهای زیبایی از نوشته ‌های قرآنی به چشم میخورد و گاهی هم ترجمه‌های فارسی از آن. یکی از آنان بدین مضمون است که: اگر یک نفر را بکشی مثل این است که همه انسانها را کشته ای.

اولا این آیه کامل نیست و ثانیا اصل گفته از تلمود یهودیان است که محمد برداشت کرده است. این چیزی بود که از این دو لینک زیر فهمیدم. ولی شوربختانه انگلیسی من ضعیف است و نتوانستم همه مطالب را بفهمم. اگر ممکن است در این مورد هم بنویسید.

http://www.islam-watch.org/authors/82-jabali/65-killing-humanity-obama-misinterprets-quran-532-passes-noble-jewish-teaching-as-islamic.html


http://islamicperspectives.com/tafsirofsurah5_32.html

ناشناس گفت...

زحمات شما و امثال شما تا حد زیادی به ثمر نشسته ولی نگه داشتن آن هم مهم است:

معاون استاندار تهران: عملکرد‌ مقام‌های جمهوری اسلامی باعث شده ۹۰ درصد جوانان از اسلام فاصله بگیرند


http://news.gooya.com/politics/archives/2015/05/196467.php

arsh irani گفت...

در پاسخ به دوست ناشناسی که فرمودند در مورد نهی کشتن بیگناه در قرآن بنویسم.
اگر در کادر جستجو سرچ می کردید می دید که نوشته شده.
در چندین جا:
پیامبران و صالحانی که بیگناهانی را کشتند و مقرب الله گشتند! http://iran000.blogspot.com/2010/08/blog-post_2692.html
و در اینجا که خود موسی هم آدم می کشد:
http://iran000.blogspot.com/2009/10/blog-post_4960.html

ناشناس گفت...

مجتهد شبستری: قرآن، متنی انسانی، زمینی، تاریخی و اجتماعی است

https://khodnevis.org/article/64687

ناشناس گفت...

آقای ایرانی واقعا سایتتون خوبه اگه میتونید وبلاگتون تبدیل به وبسایت کنید یا کاری کنید که تو گوگل سایتتون قوی بشه که بقیه هم متوجه سایتتون و مطالب عالیتون بشن ممنون

ناشناس گفت...

اون مغز فندوقی ک گفته کوه مانع لرزیدن میشه. آخه یکم فکر کن بنده خدا. ببین چخبره
اینهمه زلزله تو مناطق کوهستانی داریم. تهران خودش یکی از اون ریسکاش. همیندفه یه زلزله تو نپال اومد کوه هیمالیا و قله هاش چن سانت جابجاشدن. آخه بشر خود کوه از جابجایی لایه های زمین براثر زمین لرزها و طی میلیاردها سال بوجود اومده. آخه بشر یکم منطقی باش خودت
به فرض مثال حرفت درست و خدا زرتی کوه رو ستون زمین قرارد داده تا نلرزه. اون بنده خداهایی که کشورون کوه نداره چی؟؟ اصلا منطق میدونی چیه؟ مطالعه کن. سوال کن. از خودت بپرس و برو کتاب بخون. قرآن یکی از پرتناقض ترین کتابهاست. هیچیش باهم جور درنمیاد.تمام ایراداتی هم که داره زیر سایه تفسیر و معانی و کنایه و داستان و افسانه دارین مخفیش میکنین. جهالت یه بالشت نرمیه که هیچوقت حاضر نیستین سرشو از روش بردارین چون از حقیقت میترسین. کسی که از حقیقت فرار کنه خودشو میزنه به خریت و درواقع خر دیگران میشه. قرآن بیش از اینکه کلام اون خدایی که ما داریم تصور میکنیم باشه کتاب یک شخص روانپریش سادیسمیه که با خرش تو فضاها سیر میکرد. اینکه چی میزد معلوم نیس. ولی تابلوء دوزشو گاهی بالا میبرد. اگه اون زمان شیشه و کراک و اکس میبود معلوم نبود چنتا دین دیگه داشتیم....

Unknown گفت...

اعلامیه رسمی صیغه توسط آستان قدس رضوی با نرخ و شرایط
بسم الله الرحمن الرحیم
النکا ح السنتی. (رسول اکرم ص)
آستان قدس رضوی جهت ارتقای فضای معنوی جامعهٔ و ایجاد شرایط مناسب روحی‌ و آرامش خیال برای برادران زائری( خصوصا برادراني كه از كشورهاي اسلامي ديگر آمده اند) که در مدت زیارت حرم مطهر امام هشتم از همسر خود دور می‌باشند اقدام به برگذاری مرکز صیغه های کوتاه مدت در جوار حرم رضوی نموده است. در این راستا از کلیهٔ خواهران باکره که سن آنها بین ۱۲ تا ۳۵ سال است دعوت به همکاری مینماید . هر یک از خواهران بر اساس قرارداد ۲ ساله‌ای که با آستان قدس رضوی منعقد مینمایند موظفند که ماهانه حد اقل ۲۵ روز به صیغه برادران زوار در آیند. مدت قرار داد جزو سابقه اشتغال متقاضی محسوب میگردد مدت هرصیغه از ۵ ساعت تا ۱۰ روز متغیر میباشد . مبلغ پرداختی بابت هر صیغه بدین شرح است:
صیغه های ۵ ساعته: مبلغ پنجاه هزار تومان
صیغه های ۱ روزه هفتاد و پنج هزار تومان؛ ٢ روزه صد هزار تومان؛ ٣ روزه يكصد و پنجاه هزار تومان و از ۴ روز تا ۱۰ روز سيصد هزار تومان
خوهران باکره که برای اولین بار صیغه میشوند مبلغ ۱۰۰۰۰۰ تومان اضافه بابت برداشته شدن پردهٔ بکارت دریافت خواهند نمود.
بعد از انقضای قرارداد ۲ ساله در صورتی که سن خوهران به حد نصاب ۳۵ سال نرسیده باشد در صورت تمایل میتوانند در لیست انتظار صیغه های دایم قرار بگیرند. خواهران موظفند ۵ در صد از مبلغ دریافتی هر صیغه را به ضریح مطهر واریز نمایند. از کلیه خواهران علاقه مند در خواست میشود ۲ قطعه عکس تمام قد (با حجاب اسلامی) ، آخرین مدرک تحصیلی، وضعیت بکارت و گواهی‌ سلامت کامل روانی‌ و جسمانی از سازمان بهداشت شهرستان محل سکونت خود را حداکثر تا ۳۱ تير ماه ١٣٩٤ به آدرس ذیل ارسال نمایند
(توجه : برای خواهران کمتر از ۱۶ سال رضایت رسمی پدر یا جد پدری یا عمو الزامی میباشد )
آدرس: مشهد – بارگاه امام رضا -خیابان شهید نواب صفوی -صحن کوثر – دفتر امور صیغه
جهت اطلاعات بیشتر با تلفن ۰۰۹۸۵۱۱۲۲۲۵۷۹
حاج آقا محمود ممتاز ( جاکش ) تماس حاصل فرمائید
و یا به نشریه آستان قدس مراجعه نمایید
اینم از مملکت اسلامی و فاحشه گری به ر‌وش اسلامی
اگه ایرانی هستی کپی کن و به اشتراک بزار تا همه بفهمیم دارن به اسم دین ناموسمون رو به عربها هدیه میدن

Hannane گفت...

خدا لعنتتون کنه با این همه دروغ و چرت و پرت هایی که نوشتین!!
کور شدین نمی تونین حقایق قرآن رو ببینین با یه مشت شبهه و مغلطه شست و شوی مغزی شدین و هر توهینی به اسلام و قرآن می کنید. همین ادبیات زشت و رکیک شما نشانه جهل و بی فرهنگی شماست
اسلام به خود ندارد عیبی هر عیب که هست از مسلمانی ماست

Hannane گفت...

اگه واقعا دنبال حقیقت هستین به این آدرس هم یه سری بزنین
http://miraclesofthequran.persianblog.ir/tag/

ناشناس گفت...


برای همین است که ما دین را خطرناک میدانیم. همانطور که میبینید این دینداران حاضر هستند هر نوع تناقضی را وارد دانش بشری بکنند تا بلکه گفتار دین مزخرف آنها درست جلوه کند.در مورد مسائل اخلاقی هم همینطور. تمام اسلام زدگان و تازی پرستان حاضر هستند که برده داری و تجاوز به زندانیان و پدوفیلی را نیکو وانسانی جلوه بدهند چون در قرآن کثیف آنها مجوز آن اعمال شنیع داده شده است.
می بینید که دین دشمن علم و عقل و انسانیت است.
وای بر شما دینداران که اگر معادی باشد خود شما را بخاطر حماقت و تقلید کور کورانه عذاب خواهند داد.مگر جرمهای آن پدیوفیل را ندیده و یا نشنیده اید؟
آخه کدام عقل سلیم و انسانی اجازه میدهد که یک دختر بچه شیرخواره را شوهر داده و اجازه داده شود که شوهر 54 سالهاش او را تفخیذ کند ؟
خجالت بکشید و به انسانیت برگردید.
بیدار شوید.
امیدوارم که هیچگاه بخشیده نشوید. چون فقط کسانی از پدوفیلی طرفداری میکنند که ذاتشان خراب و کثیف و لجن بوده و پدوفیل هستند. مرگ بر شما.
هیچکس را بخاطر عقیده اش نباید کشت ولی تمام پدوفیلها را باید اعدام کرد. نه یک حرف بیشتر و نه یک حرف کمتر. آنان کثبفترین و پست تر از حیوانات میباشند. ( حیوانات در مقام بسیار اعلائی قرار دارند)

ناشناس گفت...

آرش ایرانی عزیز.
واقعا دست مریزاد.
واقعا که زحمت کشیده و مشغول بیدار کردن هموطنان گول خورده ما میباشی.
بنده شخصا جنابعالی را یک آدم بسیار شجاع و توانا و با سواد و بسیار با هوش میدانم و با آنکه شما را ندیده ام شما را بسیار دوست دارم.
امیدوارم که هر روز بیش از روز قبل پیروز و کامروا باشید.
امیدوارم که روزی مردم ایران بتوانند پاسخ زحمتهای جنابعالی را داده و دست شما را بخاطر این قلم زدنها بوس کنند.
دورادور دست شما را میبوسم.

ناشناس گفت...

I am mining engineer. It is fantastic that there are seamountains to halt earthquake energy.
Diving Mountains: Can They Stop,
or Start, Earthquakes?
by Andrea Mustain | February 17, 2012 04:29pm ET

ناشناس گفت...

Please see below article
Diving Mountains: Can They Stop, or Start, Earthquakes?
by Andrea Mustain | February 17, 2012 04:29pm ET

ناشناس گفت...

شوربختانه نازنین زرین کلاه همسر امید نادان توسط پان کردهای تجزیه طلب مورد تجاوز جنسی قرار گرفت ..

ناشناس گفت...

به درک واصل شدن بسیجی اسید پاش و مادر به خطا ، محسن حججی را به تمام ایرانیان آزادیخواه تبریک میگویم.

Unknown گفت...
این نظر توسط نویسنده حذف شده است.
Unknown گفت...
این نظر توسط نویسنده حذف شده است.

Translate