اسلام شناسی

اسلام آمیزه‌ای است از جنایت، سکس و خرافه؛ آنچه که مغلطه‌کاران معجزه‌ی قرآن می‌دانند خرافاتی بیش نیستند؛ در این دین زن کالائی است جنسی در اختیار شوهر، مجوز تصاحب زنان کفار نیز در همین راستاست. تاریخ جانیان زیادی را به خود دیده، محمد تنها جنایتکاری است که پیروانش همچنان طبق سنت او آدم‌کشی می‌کنند؛ در این دین تنها مسلمانان انسان شمرده می‌شوند و دیگران جانور؛ پس با شمع روشنگری، سایه سنگین و تاریک مذهب که همان اندیشه‌ی ضحاکی مغز خور باشد را از میهنمان بر خواهیم چید.

جستجو کردن موضوعات خاص (لطفا کلمات مربوطه را وارد نمائید)

در حال بارکردن…

100 مورد از تناقضات و اشتباهات ساختاری قرآن

 بزرگترین تناقض ادیان در این است که اگر خدایشان پدید آورده تمام جهان است، پس آیا منطقی است که خدا به زمینی بسیار کوچک، تا این اندازه ا...

ه‍.ش. ۱۳۹۵ مهر ۱۹, دوشنبه

تناقضات شیعه در محرم؛ چرا به جای روزه گرفتن، حسین پارتی راه می‌اندازند؟

   دیشب در حالی که در یکی از خیابانها مشغول رانندگی بودم، ناگهان جلوم ترافیک شد، جلوتر رفتم مشاهده کردم که عده‌ای شربت را میان سرنشینان خودروهای عبوری توزیع می‌کنند؛ من که اصلا حواسم به این خرافه ماه محرم نبود، نخست فکر کردم جشنی چیزی است؛ پس از اینکه شکل و قیافه اون توزیع کننده رو دیدم، فهمیدم مربوط به حسین پارتی است.
    شیعیان در ماه محرم از یک سو خود را غمگین نشان می‌دهند و از سوی دیگر، در این ماه مخصوصا دو روز نهم و دهم آن، بهترین خوردنی‌هایشان را می‌خوردند، درست مانند جشن؛ کسانی را می‌شناسم که بدترین رفتار را دارند از تن فروشان گرفته تا دزدان سر گردنه اسلامی، ایشان در 10 روز آغازین محرم  برای حسین تو سر و کله‌ی‌شان می‌زنند و پس از اتمام آن "وان کار دیگر می‌کنند"، زیرا اعتقاد دارند که با گریه بر حسین تمامی گناهانشان آمرزیده می‌شود، بنابراین خودزنی می‌کنند؛ اسلام دین سر تا پا خرافه است اما ورژن شیعه‌اش سوپر خرافه.
اکنون ببینید که نظر بزرگان این قوم در مورد خوردن در این روز چیست؟:
روزه روز عاشورا کفاره گناه یک سال است. (تهذیب الاحکام شیخ طوسی/ جلد 4/ صفحه 299)
و سایر احادیث (1)
و همچنین در الاستبصار جلد 2 صفحه 134(2)، وسائل الشیعه (الاسلامیه) حر حاملی/ جلد 7/ صفحه 337) (3) و جامع الاحادیث شیعه آیت الله/ بروجردی / جلد 9/ صفحه 475) (4)

    با آگاهی از همین موضوع است که اقای آیت الله سیستانی از مراجع بزرگ شیعه گفته که بهتر است در روز عاشورا تا عصر چیزی خورده نشود و پس از آن به خوردن جرعه ای اب اکتفا گردد. منبع
===========================================


(1) 
...عن أبی عبد الله عن أبیه عليهما السلام ان علیا عليه السلام قال صوموا العاشورا التاسع والعاشر فإنه يكفر ذنوب سنه.
وعنه عن يعقوب بن يزيد عن أبي همام عن أبي الحسن عليه السلام قال صام رسول الله صلى الله عليه وآله يوم عاشورا.
 سعد بن عبد الله عن ابی جعفر عن جعفر بن محمد بن عبيد الله عن عبد الله بن ميمون القداح عن أبی جعفر عن أبيه عليهما السلام قال صيام يوم عاشورا كفاره سنه.
... أبی جعفر عليه السلام: قال لزقت السفينه يوم عاشورا على الجودی فامر نوح عليه السلام من معه من الجن والإنس ان يصوموا ذلک اليوم وقال أبو جعفر عليه السلام أتدرون ما هذا اليوم هذا اليوم الذی تاب الله عزوجل فيه على آدم وحوا عليهما السلام، وهذا اليوم الذي فلق الله فيه البحر لبنی إسرائيل فأغرق فرعون ومن معه وهذا اليوم الذي غلب فيه موسى عليه السلام فرعون و هذا اليوم الذی ولد فيه إبراهيم عليه السلام، وهذا اليوم الذی تاب الله فيه على قوم يونس عليه السلام و هذا اليوم الذی ولد فيه عيسى ابن مريم عليه السلام و هذا اليوم الذی يقوم فيه القائم عليه السلام.
 (تهذیب الاحکام شیخ طوسی/ جلد چهاد صفحه 299 و 300)

 (2)
 باب صوم يوم عاشوراء.
...عن ابی عبد الله عليه السلام عن أبيه أن عليا عليهما السلام قال صوموا العاشوراء التاسع والعاشر فإنه يكفر ذنوب سنه.
... عن أبی الحسن علیه السلام قال صام رسول الله صلى الله عليه وآله یوم عاشوراء.
 سعد بن عبد الله عن أبي جعفر عن جعفر بن محمد بن عبد الله عن عبد الله بن ميمون القداح عن جعفر عن أبيه عليه السلام قال: صيام يوم عاشوراء كفارة سنه. (الاستبصار شیخ طوسی/ جلد 2/ صفحه 134)

(3) 
أن علیا علیه السلام قال صوموا العاشوراء التاسع والعاشر، فإنه يكفر ذنوب سنه.
عن جعفر عن عليهما السلام قال صیام يوم عاشوراء كفاره سنه. (وسائل الشیعه (الالسلامیه/ حر عاملی/ جلد 7/ صفحه 337)

(4)  
عن أبي الحسن عليه السلام قال صام رسول الله صلى الله عليه وآله يوم عاشوراء.
... عن جعفر عن أبيه عليهم السلام قال صيام يوم عاشوراء كفارة سنة. (جامع الاحادیث شیعه آیت الله بروجردی جلد 9/ صفحه 475)

۳ نظر:

Amir Ravandy گفت...

برای روزه ی روز عاشورا هم روایت برای گرفتن و جود داره هم برای نگرفتن.من چند مورد برای نگرفتن رو میارم تا روشن بشه.اما از بررسی این موارد به دست میاد که نباید روزه گرفت.

بعضي از متأخرين از متأخرين علماي شيعه، روايات نهي در روزه عاشوراء را ترجيح داده و احاديث استحباب روزه اين روز را حمل بر تقيه نموده‌ و در نتيجه جزم به حرمت نموده‌اند، و ظاهر اين است كه اين نظر اقرب است.
جامع المدارك، مرحوم خوانساري، ج 2، ص 226.

و يا مرحوم محدث بحراني در حدائق:
وبالجملة فإن دلالة هذه الأخبار على التحريم مطلقا أظهر ظاهر.
بالجمله اين كه دلالت اين أخبار (صوم يوم عاشوراء) بر تحريم به طور مطلق، أظهر از ظاهر است.
الحدائق الناضره، محقق بحراني، ج 13، ص 376.

و يا مرحوم نراقي در مستند الشيعه:
فالحق: حرمة صومه من هذه الجهة. فإنه بدعة عند آل محمد متروكة
نظر صحيح: حرمت روزه اين روز است، چون روزه اين روز نزد آل محمد بدعتي متروك محسوب مي‌شود.
مستند الشيعه، محقق نراقي، ج 10، ص 493

Amir Ravandy گفت...

در ضمن آقای اییرانی عجب آدمایی رو هم میشناسه( کسانی را می‌شناسم که بدترین رفتار را دارند از تن فروشان گرفته تا دزدان سر گردنه اسلامی) تبریک میگم انگار خیلی کارت به این افراد افتاده.

Amir Ravandy گفت...

اما قول التهذیب رو اگر نگاه کنیم این رو میگه که در همون صفحه:(فقد ورد فيه الترغيب في صومه ، وقد وردت الكراهية ايضا) میگه هر دونوع حدیث وارد شده که هم ترغیب کرده و هم نهی کرده و بعد روایت هارو میاره.
ودر آخر دستور به حزن و اندوه میده.اینکه اینجا گفته اشتباهه.
در ضمن شما گفتید که 10 روز چطور شد فقط به عاشورا گیر دادین؟

این هم گفتنیه که این قضیه دلیل دیگه ای برای این هست که دست ایرانی تو دست وهابی ها است این مسئله به وسیله ی وهابی ها داره ترویج میشه.

Translate

دریافت از طریق ایمیل